Každý nově nainstalovaný WordPress má před instalováno několik pluginů. Jedním z nich je právě Akismet. Jedná se o velmi dobrý plugin, který vám ušetří mnoho času a také starostí. Důležité však je, že plugin je sice nainstalovaný, ale není aktivní.

 

Co je tedy Akismet?

Akismet je anti – spam plugin, který prochází komentáře na vašem webu a filtruje je, aby nebyly umístěny ve vašich komentářích. Možná to již znáte. Nechali jste si vytvořit blog nebo jiný web, do kterého píšete články. Pod těmito články jsou většinou povoleny komentáře. Pokud nemáte Akismet aktivovaný, tak během relativně krátké doby vám začnou chodit emaily s potvrzením komentářů. Respektive, že někdo okomentoval váš příspěvek. Bohužel často se jedná právě o spam a vy tak musíte neustále tento spam mazat či označovat jako spam.

Tento anti-spam plugin tedy odfiltruje nevyžádané komentáře.

Jak aktivovat Akismet?

1. Přejděte do administrace vašeho webu. Následně vyberte z levého panelu možnost Nastavení a poté Akismet Anti-Spam. Nyní jsme v nastavení tohoto pluginu a potřebujeme propojit účet u Akismet s tímto nainstalovaným pluginem. Klikneme tedy na Získat klíč API.

2. Nyní se nacházíme na oficiálních stránkách pluginu Akismet. Pro pokračování klikneme na Activate Akismet.

3. Jestliže jste přihlášeni nyní k vašemu WordPress webu, objeví se tato hláška. Propojíme tedy WordPress s webem Akismet kliknutím na Approve.

4. Akismet můžete používat i v placené verzi. Výhody placeného pluginu vidíte v jednotlivých sloupcích. V našem případě nám postačí verze FREE. Klikneme tedy na Get Personal.

5. Nyní jsme na stránce, kde můžete, ale i nemusíte, přispět něco vývojáři Akismet. Záleží jen na vás. Tak či onak, vyplňte požadované údaje v levé části a potvrďte.

6. Bingo! Nyní se nám vytvořil API klíč, který přeneseme do administrace WordPressu. Respektive do nastavení pluginu Akismet v kroku 1.

7. Zkopírovaný API klíč, předchozím kroku, vložíme do nastavení pluginu Akismet z kroku 1 a klikneme na tlačítko Propojit API klíčem.

A je to. Úspěšně jsme propojili účet na Akismet s nainstalovaným pluginem v našem WordPress webu.

Byl návod užitečný? Sledujte mě na sociálních sítích.

Co o nás říkají klienti?

Jste jak blesk a šikovnej. Díky za vaši pomoc! 🙂

Tvorba a úprava webu

Sportyso

Jsem spokojený.

Správa sociálních sítí Facebook a Instagram

Profiturbo

Děkuji vám za tolik návrhů, hodně se mi jich líbí.

Tvorba bannerů na Facebook

Štěpán P.

Spolupráce s vámi se mi líbí.

Tvorba stránek

Jaroslav T.

Další články z našeho blogu

Jak zrušit Facebook?

Jak zrušit Facebook?

Kdysi dávno jste si vytvořili Facebook profil, ale nyní vám přijde, že Facebook ví vše kolem vás a máte toho dost? Pojďme si v tomto návodu ukázat, jak zrušit Facebook. Facebook můžete zrušit úplně, nebo jej pouze dočasně deaktivovat.   Jak zrušit Facebook? 1....

Jak přidat nového uživatele ve WordPress?

Jak přidat nového uživatele ve WordPress?

Vytvořili jste si webové stránky a nyní byste chtěli přidat nového uživatele ve Wordpress? Třeba copywrittera, administrátora stránek nebo dokonce člověka, který se vám bude věnovat o SEO? Pokud nevíte jak na to, tak žadný strach, je to velmi jednoduché a stačí pár...

Jak se dají spravovat role u stránky na Facebooku?

Jak se dají spravovat role u stránky na Facebooku?

Pojďme se podívat na jednoduchý návod, jak přidat smuton.cz jako správce či editora, na vaší Facebookové stránce, abychom mohli spravovat váš Facebook a to vaším jménem. Postup je snadný, ale pokud byste potřebovali s čímkoliv poradit, neváhejte nás kontaktovat. Rádi...

Jak odstranit jiného uživatele z Facebookových stránek?

Jak odstranit jiného uživatele z Facebookových stránek?

1. Právě jste si nechali od nás vytvořit Facebookové stránky? Nejste si jisti, jak přijmout správcovství vaší stránky a jak nás odstranit? Podívejte se na jednoduchý návod.2. Nyní, když jste již potvrdili roli správce, přejděte do nastavení vaší Facebookové stránky.3....

Nevíte si s něčím rady? Rád vám pomůžu.

8 + 9 =